Illawarra Kareelah Orienteers

South Sydney Summer Series 6 Dolls Point 1 Dec 2013

Results by score

Place

First name

Surname

Club

Start

Finish

Time

Final score

Score

Penalty

Class

45min score event

1

Richard

Morris

BN

16:35:01

17:18:21

43:20:00

560

560

0

MM

2

Patrik

Gunnarsson

BF

17:48:41

18:32:06

43:25:00

550

550

0

MM

3

Darren

Slattery

BN

17:26:13

18:12:04

45:51:00

500

510

10

OM

4

Shane

Doyle

Casual

17:14:10

18:01:03

46:53:00

450

470

20

VM

5

Gordon

Wilson

BN

16:41:52

17:27:35

45:43:00

440

450

10

SVM

6

Rochelle

Cox

GO

16:50:27

17:35:28

45:01:00

420

430

10

OW

7

Clare

Williams

BNN

16:14:45

16:57:14

42:29:00

410

410

0

OW

8

Brett

Sewell

BN

17:46:42

18:32:54

46:12:00

400

420

20

OM

9

Matt

Peters

UR

17:20:10

18:04:21

44:11:00

400

400

0

VM

10

Rod

Eckels

GO

16:58:08

17:43:22

45:14:00

390

400

10

VM

11

Michele

Dawson

GO

16:44:08

17:27:45

43:37:00

370

370

0

JW

12

Dick

Ogilvie

UR

16:17:25

17:07:04

49:39:00

360

410

50

SVM

13

Rodney

Parkin

BN

17:15:44

18:04:10

48:26:00

360

400

40

SVM

14

Linda

Sesta

UR

16:41:37

17:23:59

42:22:00

350

350

0

VW

15

Caroline

Davies

GO

17:28:33

18:13:44

45:11:00

350

360

10

VW

16

Ian

Froude

IKN

15:56:43

16:38:29

41:46:00

350

350

0

SVM

17

Linda

Larsen

GO

16:46:04

17:29:54

43:50:00

340

340

0

MW

18

Jim

Mackay

UR

16:22:25

17:10:00

47:35:00

330

360

30

VM

19

James

Stuart

IKN

17:25:30

18:12:00

46:30:00

330

350

20

VM

20

Ross

Barr

GO

16:35:07

17:24:13

49:06:00

320

370

50

LM

21

Barbara

Dawson

GO

16:43:55

17:30:18

46:23:00

310

330

20

VW

22

Brian

Cleland

UR

16:46:15

17:29:42

43:27:00

310

310

0

IM

23

Kevin

Roberts

GO

17:20:15

18:05:49

45:34:00

290

300

10

VM

24

David & Billy

Green

IKN

16:53:40

17:38:50

45:10:00

280

290

10

VM

25

Vicki

Wilmott

IKN

17:43:20

18:29:08

45:48:00

280

290

10

SVW

26

Sue

Thomson

GO

16:30:34

17:14:09

43:35:00

260

260

0

IW

27

Kevin

Curby

IKN

17:10:14

17:45:34

35:20:00

250

250

0

LM

28

Emily,

Justina & Wendy

Casual

16:46:24

17:30:42

44:18:00

240

240

0

OW

29

Cheryl

Davies

Casual

17:35:19

18:22:57

47:38:00

240

270

30

MW

30

Mary

Jane Mahony

URN

16:42:36

17:29:48

47:12:00

240

270

30

LW

31

Kate

& Lyndall

Casual

16:20:07

17:03:00

42:53:00

200

200

0

VW

32

Maureen

Ogilvie

UR

16:05:32

16:51:10

45:38:00

200

210

10

IW

33

Dayle

Green

IKN

16:53:15

17:35:59

42:44:00

180

180

0

VW

34

Maree

Doyle

Casual

17:12:35

17:43:15

30:40:00

170

170

0

JW

35

Abbey

Bowman

Casual

16:30:19

17:16:33

46:14:00

150

170

20

SVW

36

Gwen

Sewell

BFN

17:33:49

18:17:50

44:01:00

150

150

0

IW

37

Finn

Mackay

URN

16:17:04

17:02:38

45:34:00

140

150

10

SJM

38

Jakob

Doyle

Casual

17:11:22

17:47:31

36:09:00

90

90

0

JM

Line course

1

Holly

Roberts

GO

16:51:10

17:12:14

21:04

0

0

0

2

Donovan

Roberts

GO

16:50:57

17:12:11

21:14

0

0

0

3

Margaret

Duguid

IKN

17:49:42

18:16:46

27:04:00

0

0

0

4

Julie

Mann

IKN

15:50:21

16:19:02

28:41:00

0

0

0

 

Results by class

Place

First name

Surname

Club

Start

Finish

Time

Final score

Score

Penalty

Class

45min score event

1

Jakob

Doyle

Casual

17:11:22

17:47:31

36:09:00

90

90

0

JM

1

Michele

Dawson

GO

16:44:08

17:27:45

43:37:00

370

370

0

JW

2

Maree

Doyle

Casual

17:12:35

17:43:15

30:40:00

170

170

0

JW

1

Finn

Mackay

URN

16:17:04

17:02:38

45:34:00

140

150

10

SJM

1

Darren

Slattery

BN

17:26:13

18:12:04

45:51:00

500

510

10

OM

2

Brett

Sewell

BN

17:46:42

18:32:54

46:12:00

400

420

20

OM

1

Rochelle

Cox

GO

16:50:27

17:35:28

45:01:00

420

430

10

OW

2

Clare

Williams

BNN

16:14:45

16:57:14

42:29:00

410

410

0

OW

3

Emily,

Justina & Wendy

Casual

16:46:24

17:30:42

44:18:00

240

240

0

OW

1

Richard

Morris

BN

16:35:01

17:18:21

43:20:00

560

560

0

MM

2

Patrik

Gunnarsson

BF

17:48:41

18:32:06

43:25:00

550

550

0

MM

1

Linda

Larsen

GO

16:46:04

17:29:54

43:50:00

340

340

0

MW

2

Cheryl

Davies

Casual

17:35:19

18:22:57

47:38:00

240

270

30

MW

1

Shane

Doyle

Casual

17:14:10

18:01:03

46:53:00

450

470

20

VM

2

Matt

Peters

UR

17:20:10

18:04:21

44:11:00

400

400

0

VM

3

Rod

Eckels

GO

16:58:08

17:43:22

45:14:00

390

400

10

VM

4

Jim

Mackay

UR

16:22:25

17:10:00

47:35:00

330

360

30

VM

4

James

Stuart

IKN

17:25:30

18:12:00

46:30:00

330

350

20

VM

6

Kevin

Roberts

GO

17:20:15

18:05:49

45:34:00

290

300

10

VM

7

David & Billy

Green

IKN

16:53:40

17:38:50

45:10:00

280

290

10

VM

1

Linda

Sesta

UR

16:41:37

17:23:59

42:22:00

350

350

0

VW

1

Caroline

Davies

GO

17:28:33

18:13:44

45:11:00

350

360

10

VW

3

Barbara

Dawson

GO

16:43:55

17:30:18

46:23:00

310

330

20

VW

4

Kate

& Lyndall

Casual

16:20:07

17:03:00

42:53:00

200

200

0

VW

5

Dayle

Green

IKN

16:53:15

17:35:59

42:44:00

180

180

0

VW

1

Gordon

Wilson

BN

16:41:52

17:27:35

45:43:00

440

450

10

SVM

2

Dick

Ogilvie

UR

16:17:25

17:07:04

49:39:00

360

410

50

SVM

2

Rodney

Parkin

BN

17:15:44

18:04:10

48:26:00

360

400

40

SVM

4

Ian

Froude

IKN

15:56:43

16:38:29

41:46:00

350

350

0

SVM

1

Vicki

Wilmott

IKN

17:43:20

18:29:08

45:48:00

280

290

10

SVW

2

Abbey

Bowman

Casual

16:30:19

17:16:33

46:14:00

150

170

20

SVW

1

Ross

Barr

GO

16:35:07

17:24:13

49:06:00

320

370

50

LM

2

Kevin

Curby

IKN

17:10:14

17:45:34

35:20:00

250

250

0

LM

1

Mary

Jane Mahony

URN

16:42:36

17:29:48

47:12:00

240

270

30

LW

1

Brian

Cleland

UR

16:46:15

17:29:42

43:27:00

310

310

0

IM

1

Sue

Thomson

GO

16:30:34

17:14:09

43:35:00

260

260

0

IW

2

Maureen

Ogilvie

UR

16:05:32

16:51:10

45:38:00

200

210

10

IW

3

Gwen

Sewell

BFN

17:33:49

18:17:50

44:01:00

150

150

0

IW

2km Line course

1

Holly

Roberts

GO

16:51:10

17:12:14

21:04

0

0

0

Line

2

Donovan

Roberts

GO

16:50:57

17:12:11

21:14

0

0

0

Line

3

Margaret

Duguid

IKN

17:49:42

18:16:46

27:04:00

0

0

0

Line

4

Julie

Mann

IKN

15:50:21

16:19:02

28:41:00

0

0

0

Line